Brave Bell

 Tegoroczny temat wrocławskiego festiwalu Brave to "Wtajemniczenia kobiet". W ramach festiwalu została zorganizowana mini-wystawa "Kobieca sztuka ulicy", na której można zobaczyć prace Bell (czyli moje), Foxy i Ideyke. 7.07 w DCF (wcześniej kino Warszawa), gdzie znajduje się wystawa, będzie wyświetlany film streeartera z Francji - JR "Spójrzcie nam  w oczy / Women are heroes" i stąd temat wystawy. Organizatorka wystawy tak opisuje ten projekt: 

"Kobiety są bogatym źródłem inspiracji dla twórców street artu. Często jednak w odniesieniu do sztuki ulicy są traktowane raczej przedmiotowo, niż podmiotowo. Zwykło się myśleć o graffiti i jego okolicach jako sztuce stricte męskiej. I faktycznie, kobietom dużo trudniej przemówić własnym głosem w tym hermetycznym świecie. Jednak coraz częściej wychodzą ze swą sztuką na ulicę, twórczo przekształcając miejską tkankę. Ta ingerencja ma wymiar nie tylko artystyczny, ale i społeczno-kulturowy.
O czym mówią polskie twórczynie street artu, jakie techniki wykorzystują, jakich problemów dotykają, jaki wizerunek kobiety przekazują odbiorcy, czy ich twórczość jest nacechowana społecznym oraz ideologicznym zaangażowaniem? Dokąd zmierzają i dlaczego wybrały taką właśnie formę ekspresji?Chcemy pokazać prace kobiet, które przystosowały swój artystyczny język do warunków poza galeryjnych, zachowując jednocześnie unikatowość i kobiecość oraz rozpoznawalny styl. Zyskały również uznanie i szacunek najbardziej krytycznej publiczności ze wszystkich – ulicy."


Dodaję kilka zdjęć wystawy i zapraszam do obejrzenia. Znajdziecie ją w DCF na drugim piętrze przed salą "Lalka". Komentarze

 1. Super BELL!!!:) Jestem z Ciebie dumna :)!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Pomimo czydziestuczech stponi w cieniu, czeba wyjść z domu ;P

   Usuń
 3. czy ta wystawa jeszcze jest do obejrzenia?
  chętnie zobaczę :)
  brave niestety w tym roku musiałam odpuścić :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno wystawa ma jeszcze trochę powisiec, nie wiem jednak ile dokładnie.

   Usuń
  2. mam nadzieję, że na mnie poczeka :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Napisz, co sądzisz! Twoja opinia jest dla mnie ważna :)

Popularne posty